Steel Partners – właściciel API Group finalizuje przejęcie firmy Dunmore

Warszawa, 26.02.2018
Firma Steel Partners Holdings L.P. – właściciel API Group – poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia amerykańskiego przedsiębiorstwa Dunmore Corporation, zajmującego się produkcją folii powlekanych do specjalistycznych zastosowań. Tym samym stała się współwłaścicielem Dunmore Europe GmbH z siedzibą w Niemczech. Strony transakcji nie ujawniły kwot związanych z akwizycją.

Dunmore to założona przed 45 laty firma z siedzibą w Bristol w stanie Pensylwania. Dysponuje trzema zakładami wytwórczymi (dwoma w USA i jednym w Europie), z których każdy posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008. Jest jednym ze światowych liderów w produkcji folii specjalistycznych, laminowanych i metalizowanych. Obecnie Dunmore będzie funkcjonować jako osobna jednostka biznesowa, raportująca do API Group. Ta ostatnia należy do Steel Partners i jest jej częścią działającą w ramach segmentu przemysłowego – Diversified Industrial.
„Dunmore, z ubiegłoroczną sprzedażą na poziomie ok. 70 mln USD, to kolejne znaczące wzmocnienie struktur API Group – mówi Warren Lichtenstein, Executive Chairman w firmie Steel Partners. – Transakcja ta umożliwi nam większą penetrację rynków podłoży, folii technicznych oraz laminatów, znajdujących zastosowanie w branżach lotniczej, fotowoltaicznych paneli słonecznych, izolacji odblaskowych oraz etykiet o wysokiej odporności. Przejęcie firmy Dunmore otwiera też przed nami nowe możliwości rynkowe w kontekście obecnie stosowanych przez nas technologii i rozwiązań”.
Dino Kiriakopoulos – CEO firmy API Group, uzupełnia: „Dunmore dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w USA i Niemczech, zajmującymi się wytwarzaniem wysokiej jakości folii i laminatów. Będą one stanowić dla nas doskonałą bazę dla dalszego rozwoju w zakresie zaawansowanych laminatów graficznych i technicznych, a więc segmentu szczególnie nam bliskiego po przejęciu Amsterdam Metallized Products w 2016 roku”.
Komentując transakcję, Matt Sullivan – CEO firmy Dunmore, dodaje: „Komplementarność naszej produkcji względem obecnej oferty API Group i wynikające z niej możliwości rynkowe są nad wyraz widoczne i mówią same za siebie. Cieszymy się ze współpracy z firmami Steel Partners oraz API Group, która zaowocuje kolejnym, ekscytującym z naszego punktu widzenia etapem rozwoju Dunmore”.

Kilka słów o stronach transakcji
Steel Partners Holdings L.P.  jest globalnym holdingiem, działającym w różnych branżach poprzez skonsolidowane filie, firmy stowarzyszone i inne formy udziałów. Jest właścicielem, współwłaścicielem bądź zarządza przedsiębiorstwami reprezentującymi liczne gałęzie przemysłu, m.in. branże energetyczną, obronną, logistyczną, zarządzania łańcuchem dostaw, bankową oraz sportową.
API Group to czołowy producent i dystrybutor folii, laminatów i materiałów holograficznych, których zastosowanie ma umożliwić wzbogacanie marek, zarówno w kontekście dóbr konsumenckich, jaki i mediów drukowanych z całego świata. Korzenie firmy sięgają brytyjskiego przemysłu papierniczego, a jej obecna reputacja bazuje na bogatej, wieloletniej historii.

API prowadzi działalność w 13 lokalizacjach w Europie (m.in. w Polsce), Ameryce i Azji. Jej rozwiązania opakowaniowe mają umożliwić firmom z różnych branż (m.in. napojów klasy premium, konfekcyjnej, tytoniowej, perfumeryjnej, środków higieny osobistej, kosmetycznej i zdrowotnej) wyróżnienie swojej marki na półce sklepowej jak i w codziennym użytku.
Dunmore Corporation (http://www.dunmore.com) to globalny dostawca folii powlekanych i laminowanych. Oferuje jednocześnie usługi w zakresie przetwarzania produkowanych przez siebie materiałów: powlekania, metalizacji i laminowania, także na zasadach komercyjnych. Dunmore produkuje folie powlekane, metalizowane i laminowane, znajdujące zastosowanie w przemysłach lotniczym, kosmicznym, fotowoltaicznym, poligraficznym, opakowaniowym, produkcji materiałów izolacyjnych, krycia powierzchni różnych podłoży oraz modowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *